Kino

Zakręcone filmy w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Na festiwal Filmy Dobrze Zakręcone zaprasza na piątek i sobotę (23–24.10) do Centrum Kultury w Lublinie Kinoteatr "Projekt".

Pierwszego dnia zostaną pokazane najlepsze obrazy z ubiegłorocznej edycji festiwalu. Drugi dzień przeznaczono na tegoroczne prezentacje pokonkursowe.

Do konkursu swoje prace zgłosiło kilkudziesięciu autorów, m.in. z Iranu, Włoch, Szwecji, Niemiec, Polski, Ukrainy i USA. – Wszystkie filmy były na wysokim poziomie, nie wszystkie jednak były wystarczająco zakręcone. Do przeglądu pokonkursowego zakwalifikowano 19 filmów trwających łącznie 136 min. Są to filmy z Polski, Niemiec, Szwecji i USA – mówi Andrzej Mathiasz z Kinoteatru "Projekt”, organizującego festiwal Filmy Dobrze Zakręcone.

Wśród prac docenionych przez Komisję Kwalifikacyjną są fabuły, dokumenty, animacje i eksperymenty filmowe. Na sobotnim pokazie zostanie zaprezentowany m.in. niezwykły film Michała Brożanowicza "Ja tu rządzę”. – Docenić w pełni mogą go prawdziwi audiofile – mówi Mathiasz.

Inne wyróżniające się obrazy to dokument prowokacja "Potwierdzenie” w reżyserii Artura Prusia, zadziwiająca animacja "Lebensader” w reżyserii Angeli Steffen z Niemiec i "Pralka” Jakuba Pączka, która pokazywana była przy aplauzie widowni na wielu prestiżowych festiwalach.

Do przeglądu zakwalifikowany został też film "Spektakl” Michała Stenzla, laureat tegorocznej Lubelskiej Gali Filmu Niezależnego "Złote Mrówkojady”.

Bilety – 1-dniowe po 5 zł, 2-dniowe po 7 zł – do nabycia w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna