Koncerty

Bardowie Solidarności w Filharmonii: Kleyff i Kaczmarski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2010, 13:34

W niedzielę (12.09) o godz. 19 w Filharmonii koncert z okazji rocznicy Solidarności. Młodzi wykonawcy zaśpiewają utwory Jacka Kaczmarskiego. W niedzielę wystąpi także Jacek Kleyff.

– Naszym celem jest przedstawienie piosenki wolnościowej w wykonaniu młodych artystów – zapowiada Krzysztof Sadowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

– Legendarni muzycy: Jacek Kleyff i Jacek Kaczmarski odgrywali inspirującą rolę dla ruchów wolnościowych. Utwór Mury Jacka Kaczmarskiego stał się hymnem rodzącej się Solidarności i antykomunistycznej opozycji. Jego protest songi krążyły po całej Polsce. Puszczano je w eter przez redakcję rozgłośni Radia Wolna Europa. Podobnie Jacek Kleyff przy użyciu nowych środków wyrazu przedstawia współczesną wizję dążeń niepodległościowych w programie przygotowanym z zespołem Orkiestra na Zdrowie (ONZ).

Niedzielny koncert będzie podzielony na dwie części.

– Koncert rozpocznie się przeczytaniem listu Jacka Kaczmarskiego. Następnie młodzi wykonawcy zaśpiewają jego utwory. Przed każdą wykonaną przez nich piosenką dj będzie puszczał fragment oryginalnego wykonania. Śpiewane przez młodych wykonawców utwory będą jazzowymi aranżacjami piosenek barda – mówi Krzysztof Sadowski. –

Utwory wykonają: Anna Serafińska, Maria Sadowska, Janusz Szrom. Wokalistom będzie akompaniował jeden z najzdolniejszych polskich pianistów jazzowych, Paweł Tomaszewski. W programie pojawią się takie utwory jak: Mury, Nasza Klasa, Obława, Przechadzka z Orfeuszem.

Druga część koncertu to występ Jacka Kleyffa. – Artysta tworzył z zespołem Orkiestra Na Zdrowie. Większość tekstów i kompozycji jest jego autorstwa. W programie niedzielnego występu będzie można usłyszeć takie utwory jak: Źródło, Kochana, Wiązanka, czy Telewizja – zachęca Krzysztof Sadowski.

Bilety w cenie: 30 i 20 zł
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna