Koncerty

Bez Cenzury i Dezerter - koncerty w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 14:12
Autor: (jasz)

W sobotę (21.02) Bez Cenzury, a w niedzielę (22.02) Dezerter w Graffiti. Gwiazdy klasyki w Filharmonii, a Des Moines, Gramoffon, Avarya zagrają w ACK.

Filharmonia: Gwiazdy klasyki

Na trzy bardzo dobrze zapowiadające się koncerty zaprasza w ten weekend Państwowa Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. W piątek (20.02) z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego jego
III Symfonię a-moll "Szkocką” op. 56 i Uwerturę "Hebrydy” zagra nasza orkiestra po batutą Krzysztofa Kamińskiego. Początek o godz. 19.

W niedzielę (22.02) o 16 z koncertem "Usta milczą, dusza śpiewa - Najpiękniejsze duety miłosne” wystąpią Bogusław Morka - tenor, Dorota Wójcik - sopran, Ewelina Hańska - sopran i Jan Zakrzewski - tenor oraz zespół instrumentalny Allegro.

Tego samego dnia o 19 odbędzie się "Nadzwyczajny recital chopinowski” wybitnej pianistki Ewy Pobłockiej. W programie m.in. Ballada g-moll op. 23, Impromptu As-dur op. 29, Ballada As-dur op. 47 i Scherzo b-moll op. 31.

Bilety na piątkowy koncert kosztują 25 i 20 zł, na pierwszy z niedzielnych 70, 60 i 50 zł, a na drugi 25 i 20 zł. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Graffiti: Hiphopowo i punkowo

Występ grupy Bez Cenzury będzie dla fanów hip-hopu dużą gratką - warszawiacy zaprezentują się w Lublinie po raz pierwszy. Zespół wykona materiał z nowej płyty i kawałki z albumu "Klasyk”.

Koncert Dezertera to także duże wydarzenie. Legendarna kapela punkrockowa zagra kilka numerów, które znajdą się na jej kolejnym longplayu.

W sobotę granie zacznie się o godz. 20, w niedzielę o 19.

Bilety na pierwszy koncert kosztują 20 (przedsprzedaż wyłącznie w skateshopach Monument) i 25 zł, na drugi - 23 zł i 28 zł (w dniu imprezy). Graffiti mieści się przy
ul. Piłsudskiego 13.

Chatka Żaka: Potrójny koncert

Des Moines, Gramoffon, Avarya - te grupy zagrają jedna po drugiej w niedzielę (22.02) w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.

Początek potrójnego koncertu o godz. 19. Bilety - po 5 zł - do kupienia na miejscu,
ul. Radziszewskeigo 16.

Klub Ragnarock: Dużo rocka

W piątek (20.02) zagra grupa Fifty Foot Woman, a w sobotę (21.02) wystąpią Złe Psy Andrzeja Nowaka. Tak będzie w rockowym klubie Ragnarock.

Oba koncerty zaczną się o godz. 19. Na pierwszy wstęp wolny. Na drugi trzeba zakupić bilet: za 20 zł w przedsprzedaży lub 25 zł w dniu imprezy. Bilety do nabycia w klubie (ul. Kaprysowa 2) i w sklepie muzycznym "Nr 1 na Księżycu” (ul. Peowiaków 12).

Klub Quality Music: Jackson po lubelsku

Bartek Caboń (wokal, gitara) i Piotr Bogutyn (gitara) - taki duet wystąpi w piątek (20.02) w lubelskim klubie Quality Music.

Caboń jest absolwentem wokalistyki na kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS. Śpiewający gitarzysta prowadzi własne studio piosenki w Lublinie. Współpracował z Budką Suflera, Urszulą, Basią Szade, Gosią Stępień i grupą Vox. Komponuje i pisze teksty piosenek. Bogutyn jest studentem instrumentalistyki na kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS. To jeden z najwszechstronniejszych i najlepszych gitarzystów młodego pokolenia w Lublinie.

Komponuje i aranżuje dla wielu artystów lubelskich. We wspólnym koncercie Caboń i Bogutyn wykonają utwory autorskie i cudze numery, m.in. przeboje Michaela Jacksona, Simply Red, Jamiroquai, Led Zeppelin i Robbiego Williamsa.

Start o godz. 21. Adres: ul. Cicha 2. Wstęp za 8 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna