Koncerty

"Breadfan” w autorskim wykonaniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2008, 12:53

Walijska grupa Budgie zasłynęła dziwnymi tytułami, ciężkimi riffami i wysokim głosem wokalisty. We wtorek (25.11) wystąpi w Lublinie.

W Wielkiej Brytanii mało kto już pamięta o zespole Budgie, którego trzy pierwsze albumy - "Budgie” (1971), "Squawk” (1972) i "Never Turn Your Back on a Friend” (1973) - były tam bardzo dobrze przyjęte przez krytyków, zaś czwarty "In for the Kill” (1974) odniósł sukces komercyjny. Za ostatni klasyczny longplay uważany jest "Bandolier” (1975).

Choć kapela wciąż działa - koncertuje i nagrywa (w listopadzie 2006 wydała album "You're All Living in Cuckooland”) - nie wzbudza u siebie większych emocji.

Jej kawałki znane są bardziej w wersjach innych bandów niż w autorskich ("Breadfan” i "Crash Course in Brain Surgery” grywał Metallica, "I Can't See My Feelings” prezentował Iron Maiden, "Homicidal Suicidal” wykonywał Soundgarden).

Ale w Polsce pamięć o zespole jest ciągle bardzo żywa i Burke Shelley & Co. zawsze mogą liczyć tu na liczne audytorium podczas koncertów. Dlatego chętnie i często nad Wisłę przyjeżdżają.

Tutejszą popularność zapewnili walijskiej grupie radiowcy w rodzaju Piotra Kaczkowskiego i Janusza Kosińskiego, którzy z zachwytami prezentowali jej kolejne nagrania. Akceptację piosenek przez słuchaczy ułatwiła słaba znajomość języka angielskiego, niepozwalająca na odkrycie mętności tekstów.

W latach 80. Budgie było w Polsce tak mocną marką, że mogło tu odbyć dwutygodniowe tournée złożone z 16 koncertów, gromadzących tłumy. W 2004 roku Walijczycy zagrali w Warszawie, Krakowie i Radawcu, a w ubiegłym roku wystąpili w Poznaniu oraz ponownie w Warszawie i Krakowie.

Teraz przyjechali na pięć koncertów. We wtorek 25 listopada zagrają w lubelskim klubie Graffiti. Na występ można pójść, ale:

a) biegli w angielskim niech zapomną, że go znają,
b) łasi na rockowy czad niech pamiętają, że panowie są już w fazie niemobilnej wieku produkcyjnego.

Początek grania o godz. 20. Support: Fifty Foot Woman. Bilety - w przedsprzedaży po 100 zł, w dniu koncertu po 120 zł - do kupienia w klubie, ul. Piłsudskiego 13.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna