Koncerty

Celińska śpiewa Kochanowskiego. W DDK Węglin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2014, 12:32

W niedzielę, 29 czerwca, o godz. 21 Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na premierowy pokaz kolejnej realizacji duetu wykonawczo-kompozytorskiego Stanisława Celińska - Tomasz Bajerski pt. "Nie porzucaj nadzieje"

Stanisława Celińska, w swoich poprzednich monodramach, dla których kanwę stanowi poezja, udowodniła, że potrafi nadać staropolskim frazom współczesny rytm i energię. Bez patosu i emfazy porozumiewa się z widzami kodem wyznaczonym przez pióro renesansowego Mistrza Słowa pisanego.

Stanisława Celińska to mistrzyni aktorskiego rzemiosła. Udowadnia to przede wszystkim różnorodnością ról, jakie z powodzeniem tworzy w polskim teatrze. Kompozycje Tomasza Bajerskiego pozwalają widzom na bycie uczestnikiem kolejnego poziomu wtajemniczenia. Narracja, postaci, myśli i emocje są wyśpiewywane. Kompozycja oparta na kontraście i proporcji. Dla koneserów i nieprzekonanych.

Bilety - 10 zł
Bilety do nabycia na godzinę przed wydarzeniem lub w tygodniu poprzedzającym tj. od 23 do 27 czerwca w godzinach otwarcia kasy DDK "Węglin” (pn. - 14.00-18.30, wt. - pt. - 14.00-19.00). Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

Wydarzenie odbędzie się na parkingu za DDK "Węglin”. W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione do budynku DDK "Węglin”.

O Cyklu T1A

Cykl "Teatr Jednego Aktora” to powołanie teatralnej sceny jednego aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy szereg spektakli opierających się na grze jednego aktora, zarówno profesjonalnego, jak i amatora. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramicznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna