Koncerty

Grupa MoCarta w Filaharomonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2011, 17:05
Autor: Kmo

Grupa MoCarta
Grupa MoCarta

W niedzielę (6 lutego) o godz. 17.00 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi znakomity kwartet utalentowanych muzyków, aktorów kabaretowych, lubianych i znanych jako Grupa MoCarta.

To swego rodzaju fenomen na naszym rynku rozrywki. Panowie, którzy z powodzeniem grają muzykę klasyczną, wykształceni, utalentowani, zabawiają publiczność w sposób niezwykły. Okazało się bowiem, że można inteligentnie połączyć poważną profesje z kabaretem i uczynić rozrywkę na najwyższym poziomie.

W sposób fantastyczny połączyli to co poważne, z tym co bawi, śmieszy, zaskakuje – muzykę klasyczną z absurdalnym dowcipem, zaskakującą anegdotą. Kontrast ich występów z dostojeństwem sal filharmonicznych już sam w sobie stwarza atmosferę radosnej kontestacji.

Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna akurat stanowią przeciwieństwo tego, co zaprezentują publiczności. A okazuje się, że muzyką można tak wiele powiedzieć. I tak rozbawić grając Mozarta. I jest to rozrywka z górnej półki.

Grupa powstała w 1995 roku. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk są absolwentami Akademii Muzycznej w Warszawie i w Łodzi. Zespół z powodzeniem występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową i współpracuje ze znanymi polskimi artystami.

Bilety w cenie 50zł i 40 zł do nabycia w kasie Agencji N'n'N w budynku Filharmonii Lubelskiej (ul. Marii Curie-Sklodowskiej 5).

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna