Koncerty

Grześkowiak jeszcze raz

  Edytuj ten wpis

Piotr Selim, Marek Andrzejewski, Jola Sip i Jan Kondrak zaśpiewają w niedzielę (18.10) w Hadesie utwory Kazimierza Grześkowiaka.

Prawie dokładnie dziesięć lat po premierze programu "Lubelska Federacja Bardów Kazimierzowi Grześkowiakowi” nasi mistrzowie piosenki literackiej przypomną go tutejszej publiczności.

Program został po raz pierwszy zaprezentowany w Kawiarni Artystycznej "Hades” pod koniec września 1999 roku, osiem miesięcy po śmierci autora piosenek "Chłop żywemu nie przepuści” i "Panny z Cicibora”.

Program nie zawierał jednak tych starych wielkich przebojów piosenkopisarza. – Wybieraliśmy z jego repertuaru takie piosenki, które pasują do naszego wizerunku artystycznego i zrazem takie, z którymi on się utożsamiał pod koniec swojego życia – mówił Jan Kondrak.

I dodawał: – Skoncentrowaliśmy się na późnych utworach Grześkowiaka. To numery na inną nutę niż wcześniejsze. Bez chłopomańkiej szaty i komediowego wydźwięku. Poważniej traktujące życiowe sprawy. Świetnie piosenki, które mało kto zna. Więc postanowiliśmy je spopularyzować.

Federacja zaprezentowała ten program w warszawskim Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a potem wydała bardzo dobry album z zapisem tamtego koncertu. Teraz przypomni takie utwory jak "Święta wola boża”, "Chłopiec dał jabłuszko”, "Na skróty”, "Stepem, stepem” i "Żabka konająca”.

Początek niedzielnego koncertu o godz. 19. Bilety po 35 i 25 zł. Adres: ul. Peowiaków 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna