Koncerty

Jedziemy na Lubelskie Trio Stroikowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2009, 05:58

Znakomici wykonawcy, interesujący repertuar, piękna sala i wolny wstęp – to atuty niedzielnego (27.09) koncertu w Nałęczowie.

W Pałacu Małachowskich nastąpi ostatnia odsłona Festiwalu Spotkań Kultur "Caper Lublinensis 2009”. Przedsięwzięcia, które zaczęło się 21 czerwca w Lublinie i obejmowało kilka cykli koncertów muzyki klasycznej – m.in. Muzyka Dawnej Europy, Koncerty Prezydenckie i Sanus Per Artem – z bezpłatnym wstępem.

Koncert Lubelskiego Tria Stroikowego odbędzie się w ramach cyklu Sanus Per Artem, w którym co tydzień od początku września w sali balowej nałęczowskiego pałacu można było posłuchać świetnych kameralistów.

Lubelska grupa bezproblemowo wpisuje się w to znakomite towarzystwo. Trio tworzone przez Andrzeja Mazura – klarnet, Jana Arnala – obój i Wiesława Kapronia – fagot to jeden z najlepszych polskich zespołów w swojej kategorii, któremu swoje utwory dedykowali najwybitniejsi kompozytorzy współcześni, m.in. Krzesimir Dębski, Mariusz Dubaj i Edward Bogusławski.

Bardzo ciekawy jest program niedzielnego występu, zatytułowanego "Koncert muzyki polskiej”. Znalazły się w nim kompozycje trzech twórców neoklasycystycznych, którzy żyli i tworzyli na emigracji w Paryżu – Aleksandra Tansmana, Antoniego Szałowskiego i Michała Spisaka.

Początek koncertu o godz. 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna