Koncerty

Koncert poświęcony Powstaniu Warszawskiemu w DK LSM

Dodano: 1 marca 2016, 19:42
Autor: Damian Drabik

fot. okładka płyty "Elegia o chłopcu polskim"
fot. okładka płyty "Elegia o chłopcu polskim"

Dom Kultury LSM zaprasza na koncert pt. "Elegia o chłopcu polskim" poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaśpiewa Sławomir Zygmunt.

W ramach koncertu uszłyszymy utwory pochodzące z płyty Sławomira Zygmunta "Elegia o chłopcu polskim", wydanej przez Langloo. Wśród nich, m.in.: "Bez Imienia", "Maszeruje Pluton", "Westchnienie" i "Dom Poety". Na gitarze akompaniował artyście będzie Krzysztof Domański.

- Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego towarzyszą mi przez całe życie. Zanim jeszcze zacząłem je rozumieć i doceniać, poeta istniał w rodzinnych wspomnieniach – był sąsiadem moich dziadków, jednym z bohaterów opowieści o wojnie i Powstaniu Warszawskim, w którym walczyli i zginęli także członkowie mojej rodziny. Można powiedzieć, że wychowałem się w cieniu legendy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - mówi Sławomir Zygmunt.

Koncert odbędzie się w piątek, 4 marca, o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallendroda 4a). Słowo o poecie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego - Alojzy Leszek Gzella. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna