Koncerty

Mikołaj Pałosz "AVC" - koncert w Centrum Kultury

Dodano: 14 grudnia 2016, 15:04
Autor: Damian Drabik

fot. Alina Gajdamowicz
fot. Alina Gajdamowicz

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Muzyczna Scena Eksperymentalna. W piątek, 16 grudnia o godz. 19 odbędzie się koncert Mikołaja Pałosza - "AVC".

Mikołaj Pałosz jest wiolonczelistą, improwizatorem i kompozytorem. Laureat nagród w konkursach muzycznych, m.in. Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (2001, 2002) oraz Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego w Warszawie (1997). Występował na prestiżowych festiwalach muzycznych. Współpracował z zespołem Conjunto Iberico, z którym koncertował w Europie, Brazylii, Meksyku i USA. Obecnie jest członkiem Warszawskiej Grupy Cellonet.

"AVC" to projekt muzyczny, na który składa się kompozycja audiowizualna na dźwięki wiolonczeli w czterech kanałach i projekcję wideo z towarzyszącą reinterpretacją wizualnej partytury na żywo w wykonaniu kompozytora i wiolonczelisty w jednej osobie. 

Muzyczna Scena Eksperymentalna to projekt Ośrodka „Rozdroża” w ramach, którego odbywają się spotkania, słuchowiska, warsztaty i koncerty szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. 

Wstęp na koncert jest wolny.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ośrodek Rozdroża zaprasza, a nie Centrum Kultury.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna