Koncerty

Muzyka trzech pokoleń w pubie Za Drzwiami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2010, 14:36
Autor: oa

W sobotę 18 grudnia odbędzie się podsumowanie projektu muzycznego na temat muzyki instrumentalnej. Organizatorzy zapraszają na koncerty, warsztaty i zabawę z muzyką ludową.

Muzyka trzech pokoleń to cykl warsztatów i koncertów, który promował wiejską muzykę instrumentalną mieszkańcom miasta. Podsumowanie rocznego projektu realizowanego przez Kapelę Braci Dziobaków i Stowarzyszenie Twórców Ludowych zaplanowane na sobotę rozpocznie się o godzinie 16.30. Na pierwsze spotkanie organizatorzy zapraszają do Stowarzyszenia Twórców Ludowych (ul. Grodzka 14). Tu odbędzie się wykład, prezentacja multimedialna na temat projektu, a także koncert z udziałem gości i uczestników warsztatów.

O godzinie 20 w pubie Za Drzwiami (ul. Rynek 7) rozpocznie się Pograjka. Podczas zabawy wystąpią uczestnicy warsztatów, a także Kapela Stanisława Głaza z Dzwoli oraz Kapela Braci Dziobaków. Zespól stworzony przez skrzypka, Stanisława Głaza gra utwory pochodzące z rejonu Janowa i Biłgoraja. W repertuarze mają szereg oberków, walczyków i polek. W skład zespołu, prócz lidera, wchodzą: Zbigniew Butryn (basista, budowniczy instrumentów, człowiek, który zrekonstruował sukę biłgorajską) oraz Bronisław Rawski (bębniarz).

Kapela Braci Dziobaków gra muzykę taneczną. Zespół skupia się na tworzeniu dźwięków wydobywanych z archaicznych instrumentów. W trakcie zabawy będzie można kupi książki i płyty z polską muzyka tradycyjną.

Wstęp na zabawę w pubie Za Drzwiami kosztuje 5 złotych

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna