Koncerty

Recital poetycko-muzyczny Alicji Tanew

Dodano: 5 stycznia 2016, 14:17
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Poetka i śpiewaczka Alicja Tanew wystąpi w DK LSM z recitalem „Szkice na wietrze”. Koncert odbędzie się w piątek, 8 stycznia, o godz. 18.

Alicja Tanew obecna jest w świadomości odbiorców od ponad 40 lat. Zadebiutowała w 1972 roku w Studenckim Kabarecie Piosenki „Sowizdrzał” w Krakowie. Jej „Romans na pół rosyjski” zdobył pierwszą nagrodę w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki w 1972 roku. Współpracowała z Radiem Kraków, Filharmonią Krakowską, telewizją. Występowała w kraju i zagranicą, m.in. w Paryżu i Bostonie. Pisze także poezję, publikowała w wielu antologiach i czasopismach poetyckich , takich jak „Akant” i „Radostowa”. W 2011 roku zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim X Konkursie Poetyckim im. Emila Zegadłowicza.

Warto dodać, że poza działalnością muzyczną i poetycką, Tanew prowadzi także własną piwnicę artystyczną „Scena ATA” z bogatym repertuarem poetycko-muzycznym i teatralnym oraz wystawami polskiej fotografii i malarstwa współczesnego, promując poetów, aktorów i artystów, tworząc także własne spektakle i bajki muzyczne.

Oprawę muzyczną i aranżację artystce zapewni multiinstrumentalista Walentyn Dubrowskij.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł.

Czytaj więcej o: DK LSM koncert recital Alicja Tanew
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna