Koncerty

"Spragnieni Lata" na finał w Lublinie. Wystąpią Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx

Dodano: 21 lipca 2015, 07:47
Autor: Damian Drabik

"Spragnieni Lata"
"Spragnieni Lata"

19 września o godz. 18, na placu przy Teatrze im. H. Ch. Andersena, odbędzie się finał tegorocznej trasy koncertowej projektu „Spragnieni Lata”. Na scenie wystąpią Julia Marcell, Xxanaxx i Skubas.

„Spragnieni Lata” to organizowana od trzech lat trasa koncertowa przebiegająca pod znakiem dobrej muzyki, inspirującej atmosfery oraz zdrowej rywalizacji. Zaproszeni do projektu artyści, często reprezentujący drastycznie odmienne gatunki muzyczne, przez całe wakacje koncertują w różnych polskich miastach, tworząc wspólnie niespotykaną mieszankę brzmień. Projekt ma za zadanie prezentować artystyczne osobowości, które wnoszą powiew świeżości do polskiej sceny muzycznej.

W tym roku w gronie artystów reprezentujących grupę „Spragnionych Lata”, znaleźli się: Skubas, Julia Marcell i duet Xxanaxx. W ramach lubelskiego finału gościnnie wystąpią także LUC i Natalia Przybysz.

– Artyści, którzy w tej edycji dołączają do naszej rodziny: Skubas i Julia Marcell oraz Xxanaxx to muzycy niezwykle niezależni, za wszelką cenę broniący swojej scenicznej tożsamości. Dlatego są tak prawdziwi w swoim przekazie i mają tak duży emocjonalny odzew publiki – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny projektu.

Imprezę rozpocznie pochodzący z Lublina wokalista, gitarzysta oraz kompozytor muzyki alternatywnej – Radek Skubaja, czyli Skubas. Jego klimatyczne utwory oraz zjawiskowy głos od lat podbijają serca słuchaczy. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków. Regularnie występuje na prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.

Julia Marcell to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Jej twórczość cechuje nowatorski, niezależny styl oraz klimatyczna różnorodność, które sprawiły, że zyskała ogromne uznanie krytyków. Artystka jest laureatką Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka Popularna” oraz Fryderyka za Album Roku w muzyce alternatywnej.

Niezależną muzykę elektroniczną usłyszycie w ramach koncertu duetu Xxanaxx. Wokaliści Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski uchodzą za nadzieję polskiej elektroniki. Niezwykły głos Klaudii miesza się z mocnymi, tanecznymi brzmieniami. Artyści są m.in. laureatami tytułu „Debiutant roku” serwisu Brand New Anthem.             

- Letnie koncerty wyzwalają niesamowite emocje, zarówno w muzykach, jak i bawiącej się publiczności. To coś niepowtarzalnego. Zapraszamy serdecznie, ale ostrzegamy: nasze kawałki to niebezpieczna mikstura – wybuchowa i uzależniająca! – twierdzi Michał Wasilewski z duetu Xxanaxx.

Trzecia edycja trasy „Spragnieni Lata” rozpoczęła się 21 czerwca w Warszawie. Na mapie „Spragnionych Lata” znajdują się także: Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań i Sopot. Wielki finał imprezy odbędzie się w 19 września w Lublinie, podczas obchodów Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Trasa „Spragnieni Lata”:

25.07. Kraków, Plac Wielkiej Armii Napoleona

31.07. Wrocław, Park na Wyspie

22.08. Poznań,  Maltańska Scena Muzyczna

29.08. Sopot, Zatoka Sztuki

19.09. Lublin – wielki finał podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru, Stare Miasto (Skwer przy Teatrze Andersena)

Finał: wstęp wolny

Trasa „Spragnieni Lata”
Trasa „Spragnieni Lata”
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna