Koncerty

Symfoniczna inauguracja w filharmonii

  Edytuj ten wpis

Koncertem symfonicznym w piątek (2.10) zainauguruje sezon 2009/2010 Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego.

Wystąpią Orkiestra symfoniczna FL pod batutą Tadeusza Wojciechowskiego i pianista Adam Wodnicki.

Tadeusz Wojciechowski (rocznik 1952) to jeden z najlepszych polskich dyrygentów. Prowadził Orkiestrę i Chór Polskiego Radia w Krakowie i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Jest pierwszym gościnnym dyrygentem Narodowej Opery Łotewskiej w Rydze. Współpracuje niemal ze wszystkimi orkiestrami symfonicznymi w Polsce. Szczególnie ścisłą współpracę utrzymuje z Sinfonią Varsovią.

Adam Wodnicki (rocznik 1951) był trzykrotnie nagradzany na krajowych konkursach Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Otrzymał także trzy nagrody na VIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Koncertował jako solista na pięciu kontynentach.

Wodnicki dokonał bardzo udanych nagrań z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Zarejestrował Koncert romantyczny na fortepian i orkiestrę Kazimierza Serockiego, Koncert fortepianowy Tadeusza Bairda oraz Concertino na fortepian i orkiestrę Jana Krenza.

Był jurorem międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Hong Kongu, Los Angeles i Kolumbii. Był redaktorem wykonawczym pierwszego wydania "Dzieł wszystkich” Ignacego Jana Paderewskiego, opublikowanego przez Musica Iagellonica w Krakowie.

W programie piątkowego koncertu są Uwertura "Maria” Romana Statkowskiego, Koncert fortepianowy a-moll Ignacego Jana Paderewskiego, II Symfonia C-dur op. 61 Roberta Schumanna. Początek o godz. 19. Bilety po 35, 25 i 15 zł (szkoły).

Przy okazji koncertu będzie można obejrzeć wystawę dokumentalną "Józef Haydn – uniwersalny geniusz muzyczny”. Bilet wstępu na wystawę kosztuje 2 zł.

Adres: ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna