Koncerty

W Graffiti: Wanda i Banda na ćwierćwiecze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2010, 11:58

Wanda Kwietniewska będzie w środę (10.03) świętować w lubelskim klubie Graffiti 25-lecie. Ale czego to będzie ćwierćwiecze?

W swojej biografii Kwietniewska podaje, że w listopadzie 1982 roku założyła własny zespół Banda & Wanda.

W tym cv czytamy też, że pierwszy album grupy, zatytułowany "Banda i Wanda”, ukazał się w 1984 roku.

Dalej możemy przeczytać, że drugi longplay, pt. "Mamy czas”, został wydany w 1985 roku.

Na koniec dowiadujemy się, że w roku 2008 formacja obchodziła jubileusz 25-lecia działalności (tu przypominamy, że jubileusz to okrągła rocznica jakiegoś wydarzenia, np. 10-lecie, 30-lecie). I że z tej okazji kapela przygotowała dwupłytowy album z cedekiem, zawierającym 12 nowych piosenek i parę remiksów, oraz z koncertowym DVD.

Czyżby nie umiała liczyć, skoro zaczęła obchody z rocznym opóźnieniem? Tak lubi świętować, że kontynuuje je do dziś? Trzeci wariant, zakładający, że prawdziwy początek zespołu widzi w publikacji płyty „Mamy czas”, jest chyba najmniej prawdopodobny.

Ale dywagacje na bok. Zajmijmy się aktualnymi faktami. W środę będzie koncert pt. "25 lat minęło...”. Wanda & Banda (tak teraz nazywa się grupa) wystąpi w Graffiti z gościem specjalnym – Markiem Radulim, współzałożycielem zespołu.

Początek o godz. 19. Adres: ul. Piłsudskiego 13. Bilety – w przedsprzedaży po 20 zł, w dniu koncertu po 25 zł – do nabycia w Sklepie Muzycznym "E-Music” (ul. Piłsudskiego 14) w godz. 10–18.

A teraz nasza lista koncertowych życzeń. Prosimy o "Nie będę Julią”, "Hi-Fi”, "Fabrykę marzeń”, "Stylowe ramy”, "Kochaj mnie, miły”, "Para goni parę” i "Mamy czas”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna