Koncerty

Weekend na Moście Kultury: Bruno Schulz i Łagodna Pianka

Dodano: 8 czerwca 2017, 15:30
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Przed nami drugi weekend imprez podczas tegorocznej edycji Mostu Kultury. Koncertowanie na Moście im. Marian Lutosławskiego rozpocznie się już w czwartek. Gwiazdami tego weekendu będą zespoły Bruno Schulz i Łagodna Pianka.

W czwartek, 8 czerwca o goz. 16 odbędzie się przegląd lubelskich kapel w ramach miniFestivalu Kolaże. - Ta impreza to brzmieniowy kolaż - każdy z zespołów jest zupełnie innym fragmentem, "wyrwanym" ze swojej stylistyki, ale w kontekście wystąpienia na jednej scenie wspólnie zaczynają tworzyć muzyczną całość, wzajemnie przez to siebie uzupełniając - zachęcają organizatorzy.

Wystąpią zespoły: Vestige, Antykwadrat, 6 Billion Mirrors, Pasażer oraz The Fudges.

Z kolei w piątek o godz. 16 rozpocznie się IV edycja Dni Młodzieży "Młodzieżowa Rada Miasta Lublin". Z tej okazji na scenie wystąpią takie zespoły, jak: 4People, Ikarus, Feel, The Fudges, Matt, Polo Duo, Banacho CWP, Bez Próby, Kre i Face Reverse.

Gwiazdami wieczoru będą zespoły Łagodna Pianka i Bruno Schulz, które wystąpią o godz. 20. Łagodna Pianka to męski kwartet, który po premierze debiutanckiego albumu "Najmniejsze przeboje" zawędrowali na sceny licznych imprez, m.in. Coke Live Music Festival, Męskie Granie, Spring Break, Jarocin czy Festiwal Kolorów. Z kolei Bruno Schulz to formacja, której twórczość wymyka się wszelkim porównaniom, będąc tyglem stylów i nurtów wymieszanych w ich niepowtarzalnym, wypracowanym przez lata charakterze, który wraz z intrygującymi tekstami w języku polskim zostawił trwały ślad na krajowej scenie.

W sobotę tradycyjnie startują warsztaty na Moście Kultury. O godz. 15 odbywać się będą zajęcia dla deskorolkowców, natomiast godzinę później zorganizowane zotaną warsztaty fotograficzne - Camera Obscura.

Na godz. 20 zaplanowano koncert zespołu Backbeat. To wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’roll’em w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę.

Ostatniego dnia weekendu, 11 czerwca, odbywać się będą jedynie warsztaty. O godz. 13 przeprowadzone zostaną zajęcia kulinarne - Kuchnia na Zielono. Z kolei o godz. 16 kontynuowane będą warsztaty fotograficzne z poprzedniego dnia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nastawiają scen, krzeseł, stołów Bóg wie czego na tym moście a potem nawet przejechać rowerem nie idzie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna