Recenzje książek

Arthus-Bertrand Yann, "Ziemia widziana z nieba”

  Edytuj ten wpis

Wydawnictwo Świat Książki.

Jeśli ktoś się dziwi, albo śmieje z tych wszystkich narwańców, którzy głośno mówią o konieczności ochrony Ziemi, powinien koniecznie kupić, albo tylko przejrzeć fantastyczny album "Ziemia widziana z nieba”.

Z wysokości nieba nasza planeta jest krucha jak choinkowa bombka. I równie piękna. Albo może nawet jeszcze piękniejsza. Chyba trzeba się wznieść hen, wysoko, żeby dostrzec jej delikatną strukturę i jej urodę zapierającą dech w piersiach.

Blisko 10 lat pracy kosztowało autora wykonanie tysięcy fotografii. Arthus-Bertrand Yann humanista, fotografik, artysta - bo tylko nadzwyczajna wrażliwość pozwala na zrobienie takich zdjęć, przewędrował wszystkie zakątki globu. Wykonując fotografie lotnicze pragnął zrobić dokumentację kondycji naszej planety u progu XXI wieku.

Podjął się realizacji pionierskiego dzieła, którego celem było przekazanie aktualnej wiedzy historycznej, przyrodniczej i geograficznej o poszczególnych miejscach na Ziemi. To wszystko oczywiście zrealizował, ale jednocześnie powstała dokumentacja o niezwykłej wartości artystycznej.

I tak widzimy niezwykły portret naszej Ziemi pięknej, tajemniczej, radosnej, zielonej, wypalonej słońcem, pustej i przeludnionej. Fotografie robione z góry odrealniają w pewien sposób życie, jakie toczy się przy samej ziemi. Są to raczej niezwykłe gobeliny, abstrakcyjne formy malarskie, które skłaniają do refleksji nad cudem tego świata i nad tajemnicą jego stworzenia.

Tylko mistrz wielkiej klasy mógł tak sugestywnie i tak fantastycznie zaprezentować planetę, na której żyjemy, a która jest zaledwie atomem w przestrzeni Kosmosu.

Spośród tysięcy do albumu zostało wybranych ponad 200 barwnych, niezwykłych fotografii opatrzonych komentarzami fachowców. Album spełnia dwojakie zadanie – uświadamia nam wyzwania, jakim musimy sprostać żeby chronić nasz świat. Uświadamia też, jakim jest on bezcennym cudem, szlachetnym klejnotem w przestrzeni Wszechświata.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna