Recenzje książek

Belen Gopegui - "Zdobywanie powietrza”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2009, 16:20

Dom Wydawniczy "Rebis”

Marta, Santiago i Carlos przyjaźnią się od wielu lat. Łączy ich wiele: wiek, pochodzenie, światopogląd. Każdemu z nich całkiem nieźle ułożyło się życie: mają udane związki, robią karierę, zarabiają spore pieniądze. Ci trzydziestoparolatkowie nie mają większych problemów. Do czasu. Któregoś dnia firma Carlosa staje na skraju bankructwa. Ten bez skrupułów prosi przyjaciół o sporą pożyczkę. Marta i Santiago bez chwili wahania pomagają Carlosowi, choć pozbywają się w ten sposób wszystkich odkładanych przez lata oszczędności. Zostają z niczym.

I to "z niczym” w dalszej części "Zdobywania powietrza” nabiera nowego znaczenia. Przyjaciele przez wiele miesięcy nie mogą odzyskać długu. Pieniądze – które dotąd nie były dla nich żadnym problemem – stają się ich obsesją. W życiu Marty, Santiago i Carlosa zmienia się niemal wszystko. Rozstają się ze swoimi partnerami, zmieniają pracę, kończy się ich przyjaźń. Pożyczka uruchamia całą lawinę zdarzeń, które obnażają prawdziwą naturę przyjaciół.

I choć pieniądze wracają do właścicieli, nikt tu nie jest wygrany. Właściwie wszyscy są bankrutami i to w najszerszym tego słowa znaczeniu.

Magdalena Bożko
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna