Recenzje książek

Marek Bieńczyk "Nowe kroniki wina"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2010, 17:01
Autor: Kmo

Wydawnictwo Świat Książki

Wino staje się coraz bardziej popularne, ba – picie wina jest trendy, a znać się na nim to już poziom wtajemniczenia budzący podziw. W poszukiwaniu dobrego wina, dobrych wiadomości o nim, w poszukiwaniu duszy i esencji wina autor wyrusza w podróż przez Francję, Portugalię, Ziemię Świętą, Rosję, przez te kraje, w których można się o tym dowiedzieć.

Po drodze spotyka ludzi znakomitych, znanych i tych zupełnie obcych, którzy wtajemniczają go w magię tego trunku. Pisze: "zwiedzanie Burgundii nie jest proste, piwnice głośnych winiarzy pozostają niedostępne, trzeba dzwonić, męczyć się bez sensu z sekretarką automatyczną, której i tak nikt nie odsłucha”.

Cóż, to świadczy, że w kręgu winiarskim trzeba być "kimś”, żeby zostać dopuszczonym do najlepszych marek. Autor jest uparty pomijając już fakt, że właśnie on jest członkiem międzynarodowych elit degustacyjnych. Ale odkrywa przecież kolejne sekretne sposoby na przechowywanie trunku, pisze o jego bogactwie, niezwykłej mocy, o winie, którego historia jest tak stara jak cywilizacja.

Znakomicie się czyta te jego krótkie eseje o winie, choć książka nie zachwyca szarością stron.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna