Recenzje książek

Marie-Luise Kreuter "Ogród w zgodzie z naturą”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2009, 13:42

Świat Książki

Czy ogród warzywny może jednocześnie pełnić funkcję ogrodu ozdobnego? Oczywiście. W wielu cenionych siedliskach taka właśnie aranżacja jest wielka sztuka ogrodniczą. Obecność obok siebie ziół, warzyw i roślin ozdobnych daje niezwykle ciekawą, barwną i jednocześnie pożyteczną kompozycję.
Jak taki ogród założyć?

"Dzisiaj uprawa roślin zgodnie z prawami przyrody jest nie tylko zaleceniem współczesnej nauki, ale także kontynuacją wielowiekowej tradycji” - pisze autorka książki. Kiedyś uprawa, jaką dziś nazywamy alternatywną, była jedyną.

Dziś chętnie do niej wracamy bo okazała się niezastąpiona. Można sięgać do wielu przykładów z babcinego ogródka, można też sięgnąć po tę książkę. Zaczniemy się z niej uczyć zgłębiając najpierw cztery zasady ogrodnictwa biologicznego to jest: kompostowanie, naturalne nawożenie, mulczowanie i stosowanie uprawy współrzędnej.

Te zasady będą rozwijane w dalszych rozdziałach i okaże się, że jest to wiedza bezcenna, ważna prowadząca nas do nowego spojrzenia na sztukę ogrodniczą. Dowiemy się jakie są najlepsze odmiany roślin, jakich mamy sprzymierzeńców w zwalczaniu szkodników, jakie rośliny się lubią, a jakie nie. Bardzo dobry poradnik.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna