Recenzje książek

Megan McDonald, Hania Humorek i Przyjaciele

Dodano: 12 maja 2017, 12:06
Autor: pab

Hania Humorek i Przyjaciele: „Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik", „Mania Pisania słynna reporterka”
Hania Humorek i Przyjaciele: „Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik", „Mania Pisania słynna reporterka” (fot. Wydawnictwo Egmont)

„Mania Pisania słynna reporterka”, „Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik” to dwie części przygód Hani Humorek z serii, w której w głównej roli oprócz sympatycznej bohaterki występują także jej przyjaciele.

Pierwsza książka o przygodach Hania Humorek, czyli w oryginale Judy Moody, po raz pierwszy ukazała się w 2000 roku. Autorką serii jest amerykańska pisarka Megan McDonald. Hania ma urodziny 1 kwietnia, a taka data już bardzo wiele mówi o jej życiowym usposobieniu. Dlatego też przygody Hani to książki wesołe i zabawne.

W serii Hania Humorek i Przyjaciele poznajemy bliżej kolegów i koleżanki Hani. Mania Pisania to początkująca dziennikarka, która zawzięcie poszukuje sensacyjnego tematu na czołówkę (czyli główny temat wydania) w jej gazecie. Razem z Hanią organizują wykopaliska (żeby odkopać jakiś sensacyjny skarb) ale okazuje się, że wszystko co znajdują to przedmioty należące do Smrodka, brata Hani. Wreszcie po straszliwych perypetiach w rzece powstaje pierwszy artykuł, który może nawet nie do końca jest prawdziwy. Jest jednak dużo radości, a efekt jest jednak taki, że mama Mani, prawdziwa dziennikarka, daje córce prezent. Jaki? Przekonajcie się sami.

Rysiek Zyga to kolega Hani zafascynowany magią. Szkopuł w tym, że o magicznych sztuczkach nie ma zielonego pojęcia. W związku z tym jedyny widz jego pokazu pokłada się ze śmiechu, a Rysiek i jego asystentka Samanta (pseudonim sceniczny Hani) są zrezygnowani. Kiedy już wydaje się, że nie ma szans na sukces, Ryśkowi wreszcie coś się udaje. A magicznym przedmiotem jest banknot jednodolarowy należący Hani. Tylko czy kiedy zniknie, uda się go odzyskać?

Książeczki z serii Hania Humorek i Przyjaciele są przeznaczone do dzieci zaczynających czytanie. Każda z nich jest podzielona na rozdziały, co jeszcze bardziej zachęca do lektury, którą można dzielić na kilka razy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna