Recenzje książek

Robert Markley "Róże w twoim ogrodzie"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2009, 13:46

Świat Książki

To książka nie tylko dla miłośników róż. To książka-album dla czytelników, którzy kochają piękno.

Opinie są różne - jedni uważają, że hodowanie róż wcale nie jest trudne inni, że przeciwnie, że jest to sztuka wymagająca dużej wiedzy, cierpliwości i nawet poświęcenia. Jak jest naprawdę?

Warto o różach dowiedzieć się jak najwięcej. Jaki jest ich rodowód, jak ogromna różnorodność, a wreszcie jak hodowcy dochodzili do coraz większej ilości odmian, barw, zapachów.

Co róże lubią, jakie mają wymagania - o tym wszystkim dowiemy się z kapitalnej książki opatrzonej mnóstwem pięknych fotografii. Takich właśnie, które sprawiają, że jakąś odmianę chciałoby się mieć w swoim ogrodzie. Otrzymamy też odpowiedź na ważne pytanie - czy róże można uprawiać w donicy, na balkonie.

Autor podpowiada, jak to zrobić, jakie trzeba spełnić warunki, aby krzew pięknie rósł i cieszył nas przez długie lata, a więc jak zabezpieczyć go przed zimą, jaki nawóz stosować, jak często podlewać.

Te i inne ważne informacje podaje nam autor. Znajdziemy tu również przykłady ogrodowych aranżacji z różą w roli głównej. Znakomita książka, która warto przeczytać.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna