Recenzje wydarzeń

Indygo w QM: Progresywnie, z przymrużeniem oka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2009, 02:22

Indygo, Lublin, Quality Music, 29.05.09

Wbrew deklaracji zespołu jego muzyka okazała się mało eteryczna. Za to zapowiadana progresywność się potwierdziła.

"Muzyka Indygo to eteryczno-progresywny rock, zawierający w sobie elementy metafizycznych przeżyć. Niekonwencjonalne brzmienia, harmonia i rytmy zabiorą was w podróż przez ukryte zakamarki ludzkiej duszy. To muzyka przechodząca przez każdą cząstkę ciała” - taką promocyjną prezentację rozesłała do mediów grupa Indygo przed piątkowym koncertem.

Brzmi to strasznie pretensjonalnie i na dodatek nie bardzo się potwierdza w koncertowej akcji. Na szczęście!

Jak się okazało w Quality Music, w muzyce zespołu nie ma tak wydumanych pomysłów, co w tekście ją opisującym. Owszem, kapela wykonuje rocka progresywnego. Ale w wersji całkiem strawnej dla przeciętnego słuchacza.
Klimat utworów nie jest też mocno gotycki, czego można by oczekiwać patrząc na część publiczności, która przyszła do lokalu.

Jest w tym, co robi Indygo sporo wymyślnych zagrywek w duchu progresywu i trochę motywów gotyckich, ale pierwsze nie zabijają piosenek zbytnią pokrętnością, a drugie nie dołują.

Wszystko jest bardziej do zabawy niż do umartwiania, co zresztą było widać po twarzach muzyków. Instrumentaliści grali mocno i dynamiczne, z polotem i jakby z przymrużeniem oka wypuszczając się na chwilowe muzyczne zawijasy.

Wokalistka czarowała melodyjnymi frazami, wykonywanymi przyjemnym dla ucha głosem.

Grupa jest dopiero na początku swej drogi artystycznej (powstała pod koniec ubiegłego roku), a już robi bardzo dobre wrażenie. Aż miło pomyśleć, co będzie dalej!

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna