Teatr

Będzie kontrowersyjnie w Teatrze Starym. Spektakl „Dr@cula. Vagina Dentata”

Autor: Damian Drabik

Fot. Monika Lisiecka
Fot. Monika Lisiecka

30 października o godz. 19, w Teatrze Starym, będziemy mogli obejrzeć spektakl Teatru Polskiego w Poznaniu „Dr@cula. Vagina Dentata” w reżyserii Agaty Biziuk.

30 października o godz. 19, w Teatrze Starym, będziemy mogli obejrzeć spektakl Teatru Polskiego w Poznaniu „Dr@cula. Vagina Dentata” w reżyserii Agaty Biziuk.

Bohaterką sztuki jest nastoletnia Ala poszukująca swojego dojrzalszego „ja”. Dziewczyna pragnie znaleźć odpowiedniego partnera, z którym będzie mogła stracić dziewictwo. Każdy, kto staje na jej drodze, okazuje się jednak być wampirem wysysającym z niej życiową energię. 

Sztuka napisana przez Agatę Biziuk i Agnieszkę Makowską stanowi niejako przestrogę przed współczesnym nowomediowym światem. Autorki żonglują tutaj motywami wampirycznymi w odniesieniu do popkultury, czy kultury Internetu, ukazując, że wampiry czyhają wszędzie.

Ciekawostką jest fakt, że w spektaklu występuje tylko dwóch aktorów. Piotr B. Dąbrowski i Paweł Siwiak odgrywają na zmianę wszystkie postaci. Jak twierdzi Łukasz Drewniak, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym – „Kobiecość i męskość staje się tylko kostiumem, który nakładają stosownie do okoliczności. Drwią ze stereotypów, bawią się sposobami przedstawiania kobiety i mężczyzny we współczesnym kinie i literaturze klasy C.”

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł

Czytaj więcej o: Teatr Stary
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna