Teatr

Dwudniowy zestaw taneczny. "Barocco" i "hello kitty"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2014, 14:00
Autor: (oprac. reda)

W środę, 4 maja, pierwszy pokaz "Barocco, a w czwartek (5 maja) okazja do przypomnienia sobie przesmutnej bajki o śmierci.

"Barocco”, spektakl tańca współczesnego na trzy tancerki, wokalistkę i basistkę.

- Barocco znaczy perła - perła zaś to symbol doskonałości, której od zawsze poszukuje kobieta, miotając się pomiędzy kobiecością zmyśloną a prawdziwą, o ile taka istnieje. Czy jednak może być inaczej? Czy istnieje jakaś forma "realnego bycia“? Być może nie doceniamy siły fantazji, która poprzedza każdy akt egzystencjalny - zastanawiają się twórcy spektaklu, który ma być metaforą współczesności, podszytej niepokojem, chaosem, poszukiwaniem transcendencji, a jednocześnie pełnej zmysłowości i hedonizmu.

Koncepcja i choreografia - Anna Godowska; Wykonanie/Taniec - Justyna Chaberek, Edyta Herbuś, Anna Krysiak, Karolina Kroczak; Śpiew - Justyna Chaberek; Muzyka - Małgorzata Tekiel; Projekt kostiumów - Maja Skrzypek, Monika Nuckowska.

Premierowy pokaz w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w środę o godz. 19.

Dzień później, też o godz. 19 i też w tej samej sali "hello kitty” Lubelskiego Teatru Tańca. Idea/reżyseria: Wojtek Kaproń, dramaturgia: Grzegorz Kondrasiuk. Wykonanie: Beata Mysiak, Wojtek Kaproń, Paweł Grala/Pracownia Fizyczna, Wojciech Łaba/Pracownia Fizyczna.

To trawestacja "Dzienników” Anny Frank dokonana środkami tanecznymi, teatralnymi i wizualnymi. - Kochana Kitty! Sądzę, że będę Ci mogła wszystko powierzyć, tak jak jeszcze nigdy nikomu, i mam nadzieję, że będziesz dla mnie wielkim oparciem - zaczyna się ta opowieść z czasów II wojny światowej.

- W "hello kitty” pytamy o zagadkę życia Anny, o zagadkę człowieka-samego-w-sobie, którą Anna rozwiązała pomiędzy trzynastym a piętnastym rokiem życia. W dwa lata ukrywania się w Oficynie przeżyła utratę dziecięcej naiwności, przeszła przyśpieszone dojrzewanie, które doprowadziło ją do przenikliwego zrozumienia swojej samotności - tłumaczą autorzy spektaklu.

Bilety są po 20/30 zł (grupowy: 15 zł). Jest też oferta dwudniowa (Hello Kitty i Barocco): 30/40 zł. Uwaga, bilety zakupione na 10 i 11 maja (na spektakl Barocco) nie tracą ważności i upoważniają do wejścia na spektakl w nowym terminie.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna