Teatr

Ferdydurke w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2011, 13:12

W piątek (13 maja) Teatr Provisorium i Kompania Teatr w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury, (Popiełuszki 5) pokażą spektakl "Ferdydurke" według powieści Witolda Gombrowicza.

Lubelska wizja powieści Gombrowicza wydobywa z niej swoiste ścieśnienie i duszność: ławka, na której brakuje miejsca, bliski kontakt ciał, podporządkowanie ciała impulsom biologicznym, powtarzające się w swym stylu zachowania rodem z Rabelaise'a, zawężona do granic absurdu przestrzeń sceniczna.

Spektakl zachowuje rytmiczność konstrukcji, nie przenosi ciągów fabularnych, a zamyka całość w powracających całostkach w pewien zamknięty kosmos (szkoła, dom, dwór). Ścieśnienie przestrzeni, kumulacja czasu (przedstawienie trwa godzinę i dwadzieścia minut), precyzja ruchowa i rytmiczna doprowadzona do perfekcji w scenie pojedynku, wszystko to buduje najwyższe emocje.

Walorem spektaklu jest jego komizm, który niejako przybiera charakter okrutnego i dzikiego tak jak okrutny bywał sam Gombrowicz.

Początek spektaklu - godz. 19. Bilety: 12 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja tel.: 081 53 603 21


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna