Teatr

Kiedy Kota nie ma w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2012, 12:51

Od lewej: Krystyna Górska, Tomasz Janczak, Barbara Królikowska, Andrzej Witlewski (Dawid Jacewski)
Od lewej: Krystyna Górska, Tomasz Janczak, Barbara Królikowska, Andrzej Witlewski (Dawid Jacewski)

Już w sobotę 9 czerwca o godz. 18 w lubelskim Teatrze Muzycznym możecie zobaczyć premierowy spektakl "Kiedy kota nie ma”.

To komedia dla dorosłych, za tekstem stoją Johnie Mortimer i Brian Cooke, zaś premiera studencka odbędzie się 10 czerwca o godz. 17. Za spektaklem stoi Andrzej Gałła, związany z Teatrem Capitol we Wrocławiu, który na swoim koncie ma ponda sto ról teatralnych i wiele filmowych, w tym udział w popularnych serialach "Stacyjka”, "Świat według Kiepskich”, "Pierwsza miłość”.

Choć premiery jeszcze nie było, to o komedii "Kiedy kota nie ma” już głośno w Lublinie. Bo z jednej strony okoliczności skoku w bok są mocno pikantne i w dodatku doprawione gorzkim, brytyjskim humorem. Z drugiej strony specjalnie napisane piosenki nadają sztuce wymiar lokalny, po trzecie spektaklu pojawią się akcenty związane z Euro.

O czym jest sztuka, nawiązująca do powiedzenia, że podczas nieobecności kota osławione myszy wyrabiają niestworzone rzeczy? Na scenie zobaczymy harcowników w średnim wieku, którym buzują hormony. Kiedy ich żony wyjadą, znajdują sobie wyzwoloną Jeniffer i neurotyczną Shirley, żeby zasmakować tego, czego nie udało się zasmakować z życiowymi partnerkami. – Zniechęcony do życia George i próbujący wciąż czerpać z niego pełnymi garściami Humphrey stają do klimakteryjnego boju ze swoimi małżonkami – piszą w programie realizatorzy spektaklu. Czy im się to uda?

Kogo zobaczycie na scenie? W roli Mildred Roper – Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak i Agnieszka Kurkówna, w roli Georga Ropera – Andrzej Witlewski i Grzegorz Szostak. Ethel Pomfrey zagrają Małgorzata Rapa i Dorota Dominiczak – Laskowiecka, Humphrey Pomfrey – Andrzej Gałła i Tomasz Janczak. Jennifer Frazer będzie Krystyna Górska, Shirley zagrają Magdalena Rembielińska i Barbara Królikowska.


Teatr Muzyczny w Lublinie, Kiedy kota nie ma. Reżyseria i inscenizacja: Andrzej Gałła, Muzyka: Monika Gałła, kostiumy: Andrzej Gałła, słowa piosenki, piosenki: Artur Kusaj. Bilety 45-50 premiera, 10 zł premiera studencka. Najbliższe spektakle: 22, 23 czerwiec, godz. 18, bilety 3–40 zł. Kontakt: tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25, e- mail: widonia@teatrmuzyczny.eu  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna