Teatr

"Ludzie Inteligentni". Premiera w Teatrze Osterwy

Dodano: 4 listopada 2016, 14:46
Autor: Damian Drabik

fot. Natalia Giza
fot. Natalia Giza

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (ul. Narutowicza 17) zaprasza na premierę najnowszej sztuki teatralnej pt. "Ludzie Inteligentni". Ta opowieść o zderzeniu płci po raz pierwszy zostanie wystawiona na deskach lubelskiego teatru 5 listopada o godz. 19.

"Ludzie Inteligentni" to komedia w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza na podstawie sztuki Marca Fayeta. Bohaterami spektaklu jest szóstka przyjaciół, którą elektryzuje wiadomość o rozstaniu dwojga z nich. Niespodziewany obrót zdarzeń pociąga za sobą falę nieporozumień, która piętrzy przepaść między przedstawicielami obu płci.

Czy bohaterowie wyjdą z tej opresji bez szwanku? Czy skrzętnie skrywane tajemnice uchronią więzi całej szóstki? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w czasie spektaklu, dowiemy się również, jak ważne są różnice wynikające z naszej płciowości. W końcu – jak piszą organizatorzy - czy nie dlatego właśnie, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa udaje nam się z powodzeniem tworzyć wspólny kosmos?

W spektaklu grają: Tomasz Bielawiec, Daniel Salman, Magdalena Sztejman, Halszka Lehman, Krzysztof Olchawa, Magdalena Różańska i Jowita Stępniak.

Dla reżysera, Grzegorza Chrapkiewicza, jest to już szóste zetknięcie się z francuską sztuką w karierze. Po raz pierwszy jednak wystawiał będzie na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Bilety na spektakl kosztują od 10 do 45 zł. Sztuka będzie prezentowana w tym miesiącu do środy, 9 listopada.

Czytaj więcej o: teatr osterwy teatr spektakl premiera
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 grudnia 2016 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rewelacyjny spektakl. Samo życie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna