Teatr

Premiera nowego spektaklu Teatru Andersena "Księga Dżungli"

Dodano: 4 lutego 2018, 13:32
Autor: Damian Drabik

Co Gdzie Kiedy. Już w sobotę, 10 lutego o godz. 17 w Centrum Spotkania Kultur (pl. Teatralny 1) odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Andersena Księga Dżungli w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

Mowgli, główny bohater, na co dzień zżyty ze zwierzętami, próbuje wrócić do świata ludzi. Po drodze napotyka różne przeszkody i odkrywa w sobie coraz to więcej nowych wątpliwości. - To nie tylko wesoła bajka, ale przede wszystkim wielowarstwowa historia o poszukiwaniu tożsamości oraz próbie zrozumienia i oswojenia tego, co inne - twierdzą organizatorzy spektaklu.

Reżyserii przedstawienia podjął się znany z nietypowej interpretacji "Wesela" w Andersenie Jakub Roszkowski. To on dokonał również tłumaczenia i adaptacji tekstu noblisty Rudyarda Kiplinga. - Czytałem go. Zacząłem go lubić. Potem trochę się na niego obrażałem. Znowu coś mnie w nim pociągało. Plątanina myśli, pomysłów... I w tym Mowgli. Człowiek wśród zwierząt i zwierzę wśród ludzi. Uchodźca - opowiada reżyser.

W rolę Mowgliego na scenie wcieli się Konrad Biel, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu, związany z Andersenem od 2006 roku. Towarzyszyć będzie mu cały zespół aktorski Teatru Andersena, m.in.: Ilona Kolejda-Zgiet, Mirella Rogoza-Biel, Bartosz Siwek i Jacek Dragun. Za scenografię odpowiada Maciej Chojnacki. Nad ruchem scenicznym i chórami pracowała Elżbieta Rojek.

"Księga Dżungli" to spektakl dla widzów od 10 roku życia. Oficjalna premiera będzie miała miejsce w sobotę, 10 lutego o godz. 17. Spektakl będzie można oglądać codziennie do 22 lutego (od poniedziałku do piątku podwójne pokazy o godz. 9.30 i 11.30; w sobotę, 17 lutego o godz. 16 oraz w niedziele, 11 i 18 lutego o godz. 12). Bilety na premierę kosztują 35 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2018 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spektakl ciekawy, ciekawe połączenie współczesnych elementów z tematem książki, uczy tolerancji, akceptacji inności. Muzyka w wykonaniu aktorów-piękna.Byłam z córką na premierze, ale jeżeli ktoś się spodziewa pięknej scenografii to się przeliczy, w andersenie sztuka przedstawiana jest na sali kameralnej, jeduna scenografią jest wielki konar drzewa, na którym rozgrywa się cała akcja i czarny żwir-piach naokoło. Smutno, bo na zdjęciach wygląda to inaczej...
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2018 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę że jest super dekoracja.Gratuluję.Bajka będzie kolorowa i w głębokiej dżungli :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna