Teatr

Premiera spektaklu "Legenda o czarciej łapie" w Teatrze Muzycznym

Dodano: 3 maja 2017, 11:53
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W sobotę, 13 maja o godz. 16 w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu "Legenda o czarciej łapie" w reżyserii Jerzego Turowicza. Najsłynniejsza lubelska legenda zostanie zaprezentowana w formie epickiego widowiska.

Spektakl będzie ukazywał wielkokulturową twarz XVII wiecznego Lublina - z jego różnorodnością muzyczną, bogactwem kramów i towarów oraz architektur. Bohaterem przedstawienia jest szlachcic Roch Purchawka, który przekupując sędziów próbował odebrać ziemię wdowie i jej synowi Wojtkowi.  Zapewne udałoby mu się to gdyby nie diabelska ingerencja, której skutkiem był sprawiedliwy i korzystny dla kobiety wyrok i słynny odcisk czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym.

- Spektakl muzyczny "Legenda o czarciej łapie" to historia wyjątkowa, kunsztownie wpisująca się w obchody jubileuszu 700-lecia miasta Lublin - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Reżyseruje: Jerzy Turowicz; adaptacja muzyki: Mariola Zagojska; aranżacje: Janusz Baca; choreografia: Izabela Krupka; adaptacja scenografii i kostiumów: Cezary Kowalski; opieka muzyczna: Mariola Zagojska, Janusz Baca.

Bilety na wydarzenie kosztują 45 i 55 zł.  Kolejne pokazy przedstawienia będą miały miejsce 16 maja o godz. 11.30 i 17 maja o godz. 10.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 maja 2017 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hahaha... ale PREMIERA. Kostiumy i scenografia wyciągnięte z najstarszych magazynów, "choreografia" i "reżyseria" przywiezione z domu kultury kolejarza. Obsada - znajomi któlika. Chałtura jakich mało! Ale ciemny lud to kupi! Szkoda, że dobra muzyke LIPKI zamienili na umcyk umcyk BACY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna