Teatr

Spektakl dla dzieci "Pchła Sza" w Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2015, 10:54

W piątek, sobotę i niedzielę (20-22 lutego) na scenie Centrum Kultury "Pchła Sza" - zupełnie nowe ujęcie bajki Brzechwy.

Spektakl w zamyśle reżyserskim zakłada dwie równoległe ścieżki narracyjne i tym samym dwie próby metaforycznego ujęcia Pchły. Pierwszej podejmuje się The Tektyw, który jest zlepkiem takich postaci, jak Sherlock Holmes, Szeryf rodem z Dzikiego Zachodu czy Agent 007. Pchła staje się jego obsesją. Zakłada na nią zasadzki, sporządza notatki i relacjonuje przebieg śledztwa dzieciom, dość wiernie trzymając się tekstu Brzechwy. The Tektyw nie ogranicza się tylko do suchej relacji. Wciąga dzieci w śledztwo, przez co interaktywnie uczestniczą one w spektaklu.

Inną drogą podąża Artysta z Dali (postać inspirowana Salvadorem Dali). Pchła jest jego muzą. Próbuje ją ująć w swoich kolejnych dziełach. Inspiruje go do coraz to nowych artefaktów – od linorytów, przez malarstwo, architekturę, fotografię, rzeźbę, metaloplastykę czy plecionkarstwo. Dzieci przychodząc na spektakl, trafiają do pracowni plastycznej, gdzie zastają człowieka w szale twórczym, wychodzą natomiast z galerii prac Artysty z Dali.

Artysta i The Tektyw to dwie skrajne, ale dopełniające się postaci. Nie mieliby jednak sensu, gdyby nie Pchła Sza, która jest komplementarnym elementem tej całości. Wszystkie działania i uwaga małych widzów skupione są na niej, a ona w swoim żywiole udawania odnajduje się doskonale. Wchodzi w kontakt z dziećmi, wciągając je w swoje szachrajstwa. Niemal cała postać Pchły skumulowana jest w twarzy aktorki, która tylko okazjonalnie wspomaga się resztą swojego ciała. Co się stanie, gdy The Tektyw i Artysta z Dali połączą siły? Nowa, lepsza Pchła! Pchła Sza!

Po spektaklu dzieci mają możliwość wykazania się swoją inwencją plastyczną, tworząc plakaty do spektaklu. Wszystkie powstałe plakaty żyją później na słupach i ścianach Centrum Kultury, dając małym twórcom niemałą satysfakcję. Niedzielne warsztaty plakatu poprowadzi Karuzela Sztuki.

Ciekawą propozycją dla rodziców (i nie tylko) jest możliwość wzięcia udziału w otwartym spotkaniu 'Ku porozumieniu' dotyczącym porozumienia bez przemocy. Jest to spotkanie dla początkujących umożliwiające udział w kolejnych warsztatach dla zaawansowanych. Spotkanie odbywa się w trakcie niedzielnego spektaklu "Pchła Sza” o godz. 16.00. Zatem dzieci zapraszamy na spektakl, a rodziców zachęcamy do podnoszenia w tym czasie swoich kompetencji komunikacyjnych w Sali Małej. Wstęp wolny. Zapisy pod numerem telefonu: 603 779 291.

Reżyseria: Liza Szczęśliwa; scenografia: Anna Świderska- Kusyk, Liza Szczęśliwa; obsada: Katarzyna Tadeusz, Anna Świderska-Kusyk, Michał Zgiet; muzyka: Maciek Pyc

Spektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Sala prób nr 3, bilet: 20 zł, kasa czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00, tel.: 81 466 61 40.

20 lutego 2015 godz. 10:00
21 lutego 2015 godz. 16:00
22 lutego 2015 godz. 16:00
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna