Teatr

Spektakle "Terapia" i "Odlot" w Chatce Żaka

Dodano: 6 lutego 2017, 12:22
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W piątek, 10 lutego o godz. 17.30 w małej sali widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się pokaz dwóch spektakli Teatru Panopticum: "Terapia" i "Odlot".

Spektakl "Terapia" mierzy się z najbardziej ludzkim i jednocześnie absurdalnym problemem, jakim jest śmierć. Zrealizowany w satyryczno-refleksyjnej formie, pełnej dystansu do podejmowanego tematu. Z kolei "Odlot" to metaforyczna opowieść o poszukiwaniu podstawowych wartości: piękna, wolności, miłości i Boga w pułapce narkotycznego "piekła", w jakim znaleźli się młodzi bohaterowie.

Przedstawienia reżyseruje Mieczysław Wojtas, który opracował również scenariusze. W spektaklach występuje lubelska młodzież licealna oraz studenci.

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, którym od 31 lat nieprzerwanie kieruje Mieczysław Wojtas, jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród. O Panopticum mówi się, że jest kuźnią talentów, bo właśnie tu zdobywało swoją pierwszą edukację teatralną wielu znanych obecnie aktorów i reżyserów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna