Teatr

Stalking Paradise. Tancerze pytają o wiarę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2014, 16:15
Autor: reda

Nowy sezon i premiera. W sobotę i niedzielę (13, 14 września) najnowszy spektakl "STALKING PARADISE" Lubelskiego Teatru Tańca. Powstał przy wsparciu tancerzy z Pracowni Fizycznej z Łodzi i według koncepcji i choreografii Külli Roosna i Kennetha Flaka.

- W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania? - zastanawiali się wspólnie tancerze i choreografowie pracujący w Lublinie. Tancerze to Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń oraz goście z Łodzi Aleksandra Łaba i Wojciech Łaba.

Norwesko-estoński duet choreografów to Külli Roosna, Kenneth Flak, których mogliśmy wiosna oglądać w spektaklu "The Wolf Project" opartym na osobistych przeżyciach babci Külli Roosna.

Teraz artyści poddali analizie rozmaite elementy wiary. Jak tłumaczą robili to zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst. Pytają, na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania, czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami?

Spektakle "STALKING PARADISE" zaczynają się o godz. 19 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Bilety: 20/ 30 zł. Kasa CKczynna jest w godz. 10-19 oraz na godzinę przed wydarzeniem (tel. 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Stalking Paradise
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna