Teatr

"Wesele na wsi - Swaty". Spektakl w Krynicach

Dodano: 14 listopada 2015, 20:02
Autor: IAS 24

W niedzielę w Krynicach będzie można zobaczyć widowisko, nawiązujące do dawnych wiejskich wesel i związanych z nim obrzędów. Spektakl kończy cykl przedsięwzięć kulturalnych, które wymyślili sami mieszkańcy

„Wesele na wsi - Swaty”. Obsada: Wiktoria Stopa, Anna Lebieda, Robert Guczma, Magdalena Guczma, Tomasz Matuszak, Ewa Dorosz, Halina Wichrowska, Jadwiga Gutowska, Tomasz Kowalski i Zbigniew Kawalec, którzy tworzą Amatorską Grupę Teatralną „Majdaniacy”. To mieszkańcy Majdanu Krynickiego i okolicznych miejscowości. Przygotowywali niedzielna premierę przez kilka tygodni. Oprócz prób, byli w Lublinie w teatrze i Muzeum Wsi Lubelskiej. Reżyserką i autorką scenariusza weselnego spektaklu jest Maria Smoląg.

Wystawienie „Swatów” to jeden z kilku pomysłów, na które krynicki Gminny Ośrodek Kultury dostał pieniądze z Narodowego Centrum Kultury. Innymi było: powstanie Młodzieżowego Klubu Miłośników Ziemi Krynickiej, warsztaty kulinarne dla kół gospodyń wiejskich, piknik rodzinny, warsztaty artystyczne oraz wycieczki i spotkania.

Spektakl 15 listopada zacznie się o godz. 14.

Czytaj więcej o: Krynice
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna