Teatr

Zabawa, Kafka i skandalista Mazurkiewicz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2010, 20:14

W czwartek show z No Potatoes, w piątek dramat Franza Kafki, w sobotę skandalizujący spektakl Witolda Mazurkiewicza. Takiej kumulacji teatru dawno w Lublinie nie było.

Kto lubi inteligentną grę aktorów z widzami, powinien konieczne zajrzeć w czwartek, 9 września do Teatru Andersena, gdzie gościnie wystąpi grupa teatralna "No Potatoes”. Specjalizują się w pokazach improwizacji teatralnej. – Na ich spektakle przychodzą tłumy młodych ludzi – mówi Beata Saj z Teatru Andersena. – Aktor face to face widz. Bez scenariusza, scenografii i reżysera. Używając rożnych form improwizacji (technik narracyjnych lub pantomimicznych) opowiemy historię na zadany przez publiczność temat, odpowiadając tym samym na ukryte pragnienia widza – kuszą młodzi aktorzy.

W piątek, 10 września w sali widowiskowej Chatki Żaka możecie zobaczyć premierowy spektakl Teatru Bocznego "Obcy” oparty na kultowej powieści Franza Kafki "Przemiana”. Karol Rębisz i Maciej Połynko, autorzy adaptacji – skupili się na postaci Gregora Samsy, chorego na nieuleczalną chorobę. Na scenie zobaczycie Paulinę Połowniak i Sławomira Niemca. Kto lubi kafkowskie klimaty – zobaczy przejmujące studium samotności i rozpaczliwe wołanie o pomoc – temat tak bardzo na czasie.

Także w piątek 10 września w Art Studio ACK "Chatka Żaka” szczęśliwcy będą mogli zobaczyć przedpremierowy pokaz długo wyczekiwanego spektaklu Witolda Mazurkiewicza "Idź w noc, Margot” przygotowanego przez aktorów Teatr Provisorium i Kompanii Teatr. Zamknięta premiera spektaklu w sobotę, wszystkie bilety na niedzielny pokaz już zostały sprzedane.

O spektaklu bardzo głośno z powodu ostrych scen obyczajowych, prześmiewczej interpretacji Lublina jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury i przewrotnego przesłania. – Opowiadamy w spektaklu o tym, jak wysoką cenę trzeba zapłacić za karierę w fikcyjnym świecie tabloidów, telewizyjnego show i estradowego kiczu – mówi reżyser Witold Mazurkiewicz.

No Potatoes, 9 września 2010 r. godz. 19.00, Teatr Andersena
Teatr Boczny; "Obcy”, 10 września godz. 19.00, sala widowiskowa ACK Chatka Żaka
Teatr Centralny: "Idź w noc, Margot”, 10 września godz. 20, Art Studio ACK "Chatka Żaka”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna