Wystawy

Druga i ostatnia wystawa na Bernardyńskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2015, 12:43
Autor: OPRAC. AM

W sobotę, 31 stycznia, o godz. 18 Pracownia Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” zaprasza do Zakładu Malarstwa „Nie Do Odrzucenia” (ul. Bernardyńska 20) na otwarcie wystawy „Z -cuś wyszło”.

To druga, po „Być może...”, wystawa prac stworzonych przy Bernardyńskiej. Pierwszą wystawą Zakład przysłowiowo „wywiesił pranie”, za to druga wystawa zaplanowana jest na poważniejszą ekspozycję wyselekcjonowanych prac trzech głównie działających w Zakładzie osób: Mirosława, Janusza i Grześka.

Istniejący od 3 grudnia ub. r. do końca stycznia Zakład „Nie Do Odrzucenia” to autorski projekt artysty i pedagoga Arka Pasożyta. To miejsce pracy z osobami mieszkającymi lub przebywającymi w lubelskich ośrodkach i noclegowniach dla osób bezdomnych, a także miejsce prezentacji ich twórczości z możliwością zakupu obrazów. Tym projektem artysta stara się zwrócić uwagę społeczeństwa uwagi na problem bezdomności i bezrobocia.

„Pracownicy” zakładu pod okiem Arka Pasożyta uczyli się podstaw malarstwa i rysunku. A artysta przez dwa miesiące dwumiesięcznego mieszkał z bezdomnymi w ich ośrodku na równych zasadach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Rewiry arek pasożyt
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna