Wystawy

Dzieci w lubelskiej Galerii "Labirynt"

  Edytuj ten wpis

W lubelskiej Galerii "Labirynt” (ul. Grodzka 5a) dobiega końca projekt "Sztuczna Wyspa”, prezentujący wybrane prace z kolekcji sztuki współczesnej Galerii Labirynt i kończą się towarzyszące jej warsztaty twórczości przeznaczone dla dzieci.

W piątek o godz. 18 otwarta zostanie wystawa prezentująca wyłącznie ich prace.

Projekt miał charakter edukacyjny i miał zwrócić uwagę na formę dzieła sztuki, różnorodność technik i materiałów stosowanych przez artystów. Dzieci oglądając ekspozycję odkrywały, że dzieło sztuki może być czymś więcej niż odzwierciedleniem rzeczywistości.

Przedmioty codziennego użytku (naczynia jednorazowe, butelki po napojach, kawałki drutu, czy ścinki materiału), wyjęte z codzienności, pozbawione dotychczasowych funkcji, w rękach dzieci stawały się tworzywem kreacji z którego chętnie korzystały.

Powstawały zarówno prace przedstawiające jak i abstrakcyjne, pojawiło się wiele obiektów rzeźbiarskich, obiektów, instalacji. Materiały i przedmioty, które dzieci miały do dyspozycji, były zwykłe, bo używane codziennie i jednocześnie niezwykłe, ponieważ rzadko lub nigdy do tej pory nie wykorzystywały ich jako środków artystycznej wypowiedzi.

Wystawa i warsztaty cieszyły się ogromną popularnością. Zgromadziły kilkuset widzów, będących jednocześnie aktywnymi uczestnikami – dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum. Wystawę zwiedzały również grupy osób dorosłych, w weekendy przychodzili licznie rodzice z dziećmi.

W piątek (8 października) o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa, która zaprezentuje prace powstałe w trakcie warsztatów. Wystawa będzie trwała tylko przez weekend (9 – 10 października) w godz. 11.00-18.00. Sala galerii zostanie oddana młodym artystom, którzy zostaną zaproszeni do wspólnego stworzenie instalacji. Kuratorkami wystawy są Anna Ignasiak, Estera Wac.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna