Wystawy

Fizjografie Wideryńskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2009, 19:30

Bardzo oryginalna wystawa Mariusza Wideryńskiego "Fizjografie” zostanie otwarta w sobotę (21.03) w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL.

Pod koniec ubiegłego roku warszawski fotografik miał w lubelskiej Galerii Fotografii "Prospero” ekspozycję "Tożsamość miejsc”. Prezentował na niej cykl pejzażowych zdjęć.

To były czarno-białe fotografie, które nie powstały po to, by utrwalić charakter miejsc. Kolorystyka prac z mocnymi kontrastami odrealniała rzeczywistość.
Te pejzaże były przede wszystkim sposobem na wyrażenie emocji, przeżyć i uczuć autora. Były czymś w rodzaju autoportretów.

Na nowej wystawie w Lublinie Wideryński będzie kontynuował swoistą personalizację krajobrazu. Pokaże na niej portrety zestawione z pejzażami. Każdej osobie fotografik przyporządkował jeden krajobraz, który wedle artysty jest sposobem na opisanie osobowości portretowanej postaci.

Wideryński jest mistrzem obu gatunków fotografii. Możemy się więc spodziewać na wystawie wielu pozytywnych wrażeń, dobrych tematów do przemyśleń i powodów do estetycznych zachwytów.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL mieści się przy Rynku 8.Mariusz Wideryński

Rocznik 1951. Z wykształcenia geolog. Z zawodu artysta plastyk, uprawiający grafikę użytkową i fotografię. Z zamiłowania ratownik górski i przewodnik beskidzki.
Fotografuje zawodowo od końca lat 80. Współpracował z polskimi i zagranicznymi wydawnictwami i agencjami.

Miał wiele wystaw w kraju i za granicą. Był pomysłodawcą i kuratorem ponad 80 ekspozycji fotografii w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików.
Prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego i Zarządu Głównego ZPAF. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna