Wystawy

Galeria Lipowa 13: Wystawa Krzysztofa Niemczyka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2010, 13:59
Autor: Kmo

W piątek (26 listopada) o godz. 19 w Galeria Lipowa 13 (ul. Lipowa 13) odbędzie się otwarcie wystawy Krzysztofa Niemczyka pt. "Na wulkanie”. Wystawa będzie miała na celu przybliżenie życia artysty-nonkonformisty pojmowanego jako działanie twórcze.

Krzysztof Niemczyk (1938-1994) był kultową postacią krakowskiego środowiska artystycznego. To przedstawiciel artystycznej awangardy, pisarz, malarz, performer i sytuacjonista. Od początku lat 60 uczestniczył w życiu artystycznym Krakowa. Przechadzał się z charakterystycznymi drewnianymi ptaszkami i białymi skrzydełkami przymocowanymi do ubrania, recytował swoje wiersze w Jazz Klubie Helikon.

Największą jednak sławę przyniosła mu wtedy książka pt. "Kurtyzana i pisklęta, czyli Krzywe zwierciadło namiętnego działania albo inaczej Studium chaosu”. Jeszcze nie opublikowana zaczęła krążyć wśród ludzi w maszynopisie. Kiedy przeczytał ją Tadeusz Kantor ogłosił Niemczyka geniuszem i z pełnym przekonaniem wprowadził go do środowiska plastycznej awangardy związanej z Galerią Krzysztofory i warszawską Galerią Foksal.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna