Wystawy

Kanał sztuki w Kazimierzu Dolnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2014, 17:03
Autor: Kmo.

W piątek (8 sierpnia) o godz. 20 nad rzeką Grodarz odbędzie się wernisaż wystawy "Kanał sztuki.

To już kolejna prezentacja obrazów zawieszonych na kamiennych ścianach cembrowiny Grodarza. Prace artystów pokazane nie w eleganckiej galerii, a w miejscu pozornie wcale się do tego nie nadającym, nabierają nowego znaczenia. Oglądając obrazy na surowych kamiennych murach osiągamy bliskość kontaktu z nimi, nic nas nie dekoncentruje, otoczeni jesteśmy sztuką. To niespotykana nigdzie forma prezentacji kolonii artystycznej. Jak zauważa dr Waldemar Odorowski to dowód, że "zetknięcie (czasem wręcz dotknięcie) ze sztuką jest tu możliwe nawet w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

"Kanał Sztuki”, jak zawsze przygotowuje Kazimierska Konfraternia Sztuki - Kolonia Artystyczna. Nie trzeba wiele o niej mówić, sama nazwa wyjaśnia nie tylko sens, cel, ale też sposób jej działania ze sporym akcentem postawionym na koleżeństwo.

O godz. 22.30 koncert "Dziadów kazimierskich”. Zespół koncertował w wielu miastach w Polsce na jednej scenie ze znanymi grupami i solistami. Mówią o sobie: "Kazimierz jest naszym domem, bez względu, gdzie akurat jesteśmy. Przeżyliśmy tam i przeżywamy mnóstwo cudownych chwil i przygód, i o tym są nasze piosenki. Nie ma takiego drugiego miejsca na Ziemi. (…) Muzyka Dziadów jest swego rodzaju buntem przeciwko wszechogarniającej życie i dźwięk cyfryzacji, syntetycznej, bezdusznej czystości, która masowo zalewa świat. Nasz styl to Miejsko-Rootsowy Folk Wąwozowy, Pra-Punk, Barokrok. Muzyka ta jest na tyle specyficzna, że aby ją pokochać, oprócz przeżycia jej na własnej skórze i zobaczenia na żywo prawdziwego Dziada, warto odkryć takowego w sobie”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna