Wystawy

Koronkowe erotyki w galerii "Przy Bramie"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:22

W piątek (18 lutego) o godz. 17.00 w galerii "Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (ul. Grodzka 34/36) odbędzie się otwarcie wystawy grafik Grażyny (Giny) Jusięgi.

Gina Jusięga powiedziała kiedyś, że gesty, pełne wyrazu postaci w jej pracach tworzą poezję chwili, a to jest najpiękniejsze w pośpiesznym życiu i te właśnie momenty warto zatrzymać, utrwalić.

Artystka istotnie zatrzymuje chwile – te najbardziej subtelne, nieoczekiwane, zaskakujące. Czasem mamy wrażenie, że z ukrycia podglądamy nagą kobietę przeciągającą się w świetle poranka, w oknie z koronkową firanką. Uczestniczymy w jej intymnej, osobistej chwili radości. Kiedy indziej widzimy, że oczekuje ona na chwilę ważną dla siebie. Zamyślona, a może nawet onieśmielona, okrywa swoją nagość światłem, które wydobywa zaledwie jej zmysłowy kontur.

Nagie kobiety Giny Jusięgi zarysowane są zaledwie mocniejszą kreską. Zawsze na tle delikatnym, pięknym, właśnie koronkowym, które podkreśla ich kruchość i wyjątkowość. Mimo tak oszczędnych środków, artystka potrafiła przekazać swoim bohaterkom dużą dozę erotyzmu, zmysłowości, piękna.

Gina Jusięga – to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, ale studiowała filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jednak sztuce pozostała wierna. Jej grafiki zdobyły wielkie uznanie, są prezentowane w wielu galeriach w kraju i za granicą.
Wystawa czynna będzie do 9 marca
Maria Kolesiewicz

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna