Wystawy

Nowa wystawa w galerii TPSP "Przy Bramie"

Dodano: 27 stycznia 2016, 16:38
Autor: Damian Drabik

fot. obraz akrylowy E. Kisielewicz-Krojtor
fot. obraz akrylowy E. Kisielewicz-Krojtor

Galeria TPSP „Przy Bramie” (ul. Grodzka 36) zaprasza na wernisaż wystawy twórczości Teresy Zembrzyckiej oraz Elżbiety Kisielewicz-Krojtor. Otwarcie odbędzie się w piątek, 29 stycznia, o godz. 17.

Pochodząca z okolic Lublina Teresa Zembrzycka maluje farbami olejnymi i akrylowymi. W swojej twórczości poświęca się pisaniu ikon tradycyjną metodą zgodną z kanonem. Ostatnio tworzy również prace malarskie na naturalnym jedwabiu w oparciu o własną technikę. Jej dzieła można obejrzeć w okolicznych świątyniach, zdobią ściany wielu mieszkań
w Polsce i za granicą.

Elżbieta Kisielewicz-Krojtor (ur. w 1951 roku w Lublinie) to absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z wykształcenia zootechnik, z zamiłowania malarka. Maluje techniką olejną, pastelową i akwarelową, a w ostatnich latach głównie akrylami. Porusza się w obrębie wielu tematów: martwej natury, kwiatów, pejzaży, kopii oraz ikon. Na obecnej wystawie zaprezentuje kilka prac wielkoformatowych w technice akrylowej, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. 

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna