Wystawy

Open City 2015. Kurator ma głos

Dodano: 1 czerwca 2015, 14:07

Złoty autobus Pawła Althamera na Open City 2013
Złoty autobus Pawła Althamera na Open City 2013

25 czerwca w Lublinie rozpocznie się siódma edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Miejskiej Miasto Otwarte - Open City.

W tym roku kuratorem, który zaprasza artystów by do 24 lipca zaistnieli w lubelskich podwórkach, na placach, ulicach, skwerach, jest Łukasz Gorczyca. Rocznik 1972, z wykształcenia historyk sztuki, współtwórca (wraz z Michałem Kaczyńskim) magazynu artystycznego „Raster”, a następnie galerii o tej samej nazwie.

Gorczyca jest felietonistą „Dwutygodnika.com”. Ostatni jego tekst dotyczy Lublina. Wybaczamy, że Autor nie zauważył braku „nieopodal głównego placu miasta siedziby Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha 4”, trzymamy kciuki za Open City. Bo Autor wylicza wszystkie straszne rzeczy, które się przydarzyły pracom w czasie poprzednich edycji festiwalu Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”.

- Jednym z flagowych projektów artystycznych nowej kultury lubelskiej jest coroczny festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Otwarte Miasto. Zostałem zaproszony do udziału we współtworzeniu jego tegorocznej edycji. Pozwoliło mi to przyjrzeć się bliżej energii, na której zbudowana jest ta kulturowo-artystyczna ofensywa – pisze Kurator na FB organizatorów festiwalu.

Czekamy. I czytamy.

http://www.dwutygodnik.com/artykul/5896-stan-wody-klobuck-lublin.html

Czytaj więcej o: open city 2015 łukasz gorczyca
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna