Wystawy

"Ostatni gasi światło" w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Autor: Kmo

Wystawa Mai Kitajewskiej Pt. "Ostatni gasi światło” (Materiały prasowe)
Wystawa Mai Kitajewskiej Pt. \"Ostatni gasi światło” (Materiały prasowe)

W piątek (19 października) o godz. 18 w Galerii Białej (Centrum Kultury, ul. Narutowicza 32) z cyklu Młode Forum Sztuki odbędzie się otwarcie wystawy Mai Kitajewskiej Pt. "Ostatni gasi światło”.

Maja Kitajewska ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma na swoim koncie nagrody w prestiżowych Kon kursach i wydarzeniach artystycznych.

Autorka wystawy znakomicie łączy nowe, nowoczesne formy wyrazu z popkultura udowodniając, że artysta wcale nie musi iść na łatwiznę, wcale nie musi schlebiać banalnym gustom, aby tworzyć dzieła, które po prostu się podobają, bo można o nich powiedzieć – piękne. "Piękne”, "ładne” – jakże zdewaluowały się te pojęcia i jak we współczesnej sztuce utożsamia się je z kiczem. I jakże niesłusznie. Wydaje się, że artystka zabiera głos w dyskusji dotyczącej granic piękna w sztuce. Stawia fundamentalne pytania, wykorzystując do tego to, co tylko z pozoru może wydawać się banalne. W rzeczywistości niesie bogaty świat ukrytych znaczeń”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna