Wystawy

Smaczki u Czechowicza

  Edytuj ten wpis

Do końca tygodnia w Muzeum Literackim Czechowicza przy Złotej 3 w Lublinie można zobaczyć 125 sensacyjnych rękopisów i 25 obrazów.

Na wystawie znalazły się prawdziwe białe kruki. 125 cennych i rzadko pokazywanych rękopisów znanych pisarzy oraz 25 obrazów dawnego Lublina to prawdziwa gratka dla miłośników literatury i malarstwa.

Zobaczcie jak rysował Józef Czechowicz. I jak pięknie kaligrafował swoje wiersze. Wśród licznych rękopisów zobaczycie wpis Gustawa Herlinga - Grudzińskiego, który Muzeum Czechowicza przerobił na muzeum Mickiewicza. A Zbigniew Herbert na - Dom świętego Józefa Czechowicza.

Zobaczycie, jak "bazgrał” Edward Stachura, jak pośpiesznie pisali Tuwim i Broniewski. Na wystawie są także rękopisy Mirona Białoszewskiego, Julii Hartwig, Jarosława Iwaszkiewicza, Anny Kamieńskiej, Marii Kuncewiczowej, Stanisława Lema, Czesława Miłosza, Juliana Przybosia, Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego.

Oddzielna sprawa to niezwykłe obrazy dawnego Lublina. I dzieła takich mistrzów jak Aleksander Gierymski, Wojciech Gerson, Napoleon Orda, Adam Lerue.
Literackie i malarskie cymesy można oglądać codziennie od 9 do 16, w niedzielę do 17.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna