Wystawy

Strumień świadomości W. Bąkowskiego w Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 15:34

W piątek (18 lutego) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) odbędzie się projekcja filmów oraz spotkanie z artystą Wojciechem Bąkowskim.

Wydarzenie to otwiera cykl spotkań o nazwie Pasaże Sztuki Najnowszej. To próba prezentacji subiektywnie wybranych, najciekawszych postaw artystycznych i twórców, którzy zakres swojej działalności poszerzają o doświadczenia z innych dziedzin lub wychodzą ze swoimi propozycjami poza granice galeryjnych przestrzeni.

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie filmowej twórczości Wojciecha Bąkowskiego, jednej z najciekawszych postaci spośród twórców młodego pokolenia, tegorocznego laureata Paszportu Polityki. Jest on autorem animacji, filmów wideo, instalacji jak i liderem kilku muzycznych, eksperymentalnych formacji.

Muzyka przenika również do jego prac wizualnych. Ścieżkę dźwiękową filmów Bąkowskiego tworzy poezja autora, której deklamacja wyznacza rytm zmieniającym się obrazom. Ten charakterystyczny sposób podawania tekstu, naśladujący "strumień świadomości” artysta wywodzi zarówno z kultury hiphopowej jak i z lingwistycznej poezji.

W Galerii Białej artysta zaprezentuje przekrojowy zestaw swoich filmów przygotowany specjalnie na ten wieczór.
Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna