Wystawy

Wernisaż absolwenta UMCS w Brain Damage Gallery

Autor: Damian Drabik

Plakat "Papiery"
Plakat "Papiery"

W piątek, 23 października, o godz. 19 w Brain Damage Gallery (ul. Królewska 13) odbędzie się nietypowy wernisaż twórczości Kamila Kuzko, absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS – „Papiery”.

Urodzony w Lublinie artysta od lat dziewięćdziesiątych związany jest z polskim nurtem graffiti. Swoje doświadczenia przekładał na sztukę malarską, muralową i grafficiarską. Organizatorzy wystawy postanowili jednak ukazać twórczość Kuzko od nieco innej strony. Zamiast prezentować dorobek malarski artysty, zamierzają uchwycić jego proces twórczy, koncentrując się na jednym z najwcześniejszych etapów, w którym wczesne pomysły, idee, przelewane są na papier.

Zdaniem organizatorów „papier jest w tym przypadku miejscem negocjacji i zaczątkiem dzieła, które w pełni funkcjonuje dopiero w przestrzeni miejskiej. Niemniej to szkic kumuluje wszystkie myśli, które towarzyszą projektowaniu oraz uwidacznia drogę, pokonywaną w celu stworzenia wielkoformatowego obrazu.”

Kamil Kuzko ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, a następnie studia doktorancie na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP. Jest autorem czterech wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem blisko osiemdziesięciu ekspozycji zbiorowych w krajach Europy. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wystawa potrwa do 30 listopada. Galeria czynna od wtorku do soboty, w godzinach od 12 do 18.

Wstęp wolny.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuzko czy kukiz?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna