Wystawy

Wystawa Agnieszki Gędek w Galerii "Na Poddaszu”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2013, 10:22
Autor: Kmo.

Wystawa Agnieszki Gędek w Galerii "Na Poddaszu” (Materiały prasowe)
Wystawa Agnieszki Gędek w Galerii \"Na Poddaszu” (Materiały prasowe)

W Galerii "Na Poddaszu” Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" (ul. Grodzka 11) otwarta została wystawa prac plastycznych Agnieszki Gędek "Spojrzenie przez przymknięte powieki”.

Agnieszka uczy się w drugiej klasie o profilu biologiczno-chemicznym w XXI LO w Lublinie oraz uczęszcza na zajęcia plastyczne w pracowni malarstwa i rysunku MDK "Pod Akacją”. Tam maluje pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej.

W swoim dorobku artystycznym ma już spore osiągnięcia i wiele wyróżnień. Jej malarstwo jest niezwykle ekspresyjne, a nawet – można powiedzieć odważne i czuje sie też, że to co robi, tę swoją pasję traktuje bardzo poważnie.

Agnieszka nie kamufluje swoich emocji, nie ukrywa ich pod płaszczem zbędnych ornamentów. Wyraża się w pełni, pięknie, często radością młodości, ale nie bezmyślną i pustą, a już z dojrzałymi przemyśleniami.

Trzeba dodać, że młoda autorka tych prac pisze także wiersze. W tym, który anonsuje wystawę czytamy "… Wystarczy przymknąć oczy,/ żeby przenieść się/ w zaskakujący świat kolorów,/ którymi włada muzyka./ Nawet przyroda/ nie pozostaje obojętna/ i zaczyna wirować/ w różnorodnych rytmach…”.

Jej młodziutka twórczość już została nagrodzona na wielu festiwalach i w wielu konkursach. Warto zobaczyć tę wystawę.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna