Wystawy

Wystawa edukacyjna w Labiryncie: "Łyżka na obrazie"

Dodano: 22 sierpnia 2016, 21:26
Autor: Damian Drabik

tot. materiał organizatora
tot. materiał organizatora

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż wystawy edukacyjnej dla dzieci - "Łyżka na obrazie", której celem jest próba wyjaśnienia sztuki z zakresu "ready made" - gotowych dzieł stworzonych z przedmiotów użytku codziennego, jak tytułowa "łyżka". Otwarcie ekspozycji odbędzie się w czwartek, 1 września.

- Dzięki wystawie będzie można się bliżej przyjrzeć takim (nie)typowym obiektom artystycznym i odkryć ich tajemnice. To także okazja, aby się dowiedzieć, w jaki sposób, a przede wszystkim, dlaczego artyści wykorzystują w swoich pracach elementy znane z codzienności - przekonują organizatorzy.

Prezentacja obejmuje dzieła następujących artystów: Janusz Bałdyga, Yaroslav Futymskyi, Władysław Hasior, Teresa Murak, Zbigniew Warpechowski,  Krzysztof Zarębski. Prace te pochodzą z kolekcji Galerii Labirynt i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis.

Wystawa czynna: wt.-niedz., godz. 12.00-19.00 od 1 września do 2 listopada 2016 roku. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Galeria Labirynt wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna