Wystawy

Zachwycające krainy Jana Patro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2009, 08:59
Autor: Marta Wysocka

Rafał Jan Patro, znany przede wszystkim z akwareli przedstawiających lubelskie weduty, tym razem zaprezentuje cykl obrazów ukazujących piękno Roztocza.

Wernisaż wystawy odbył się 18 września o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM.

Rafał jest z wykształcenia inżynierem budownictwa i na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Nigdy nie uczęszczał do szkoły plastycznej, jest amatorem, co trudno sobie wyobrazić patrząc na jego obrazy. Uprawia akwarelę oraz rysunek tuszem, czyli wymagające dużej sprawności technicznej dziedziny plastyczne.

Najchętniej sięga do tematów związanych z pejzażem oraz architekturą Lublina i Zamościa. Z dużą wrażliwością ukazuje ulotną atmosferę miejsc. Umiejętnie operując światłem i barwą, tworzy impresyjne w wyrazie obrazy. Patrząc na Jego malarstwo można odnieść wrażenie, że zastaną rzeczywistość chłonie wszystkimi zmysłami.

Rafał Jan Patro urodził się w 1968 roku w Hrubieszowie. Studiował w Lublinie, gdzie w 1988 roku osiadł na stałe. Swoje prace prezentuje regularnie w Galerii Sekret Ślimaka przy ul. Królewskiej 4 w Lublinie.

Wystawa czynna jest do 16 października, przy ulicy Wallenroda 4a w Galerii Sztuki Domu Kultury LSM, w dni powszednie od 8.00 do 20.00.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna